خوشه

این جا قصه بر عکس است

۱۰ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

  • ۳
  • ۰

کربلا اگر یک جنبه احساسی داشت که عبارت بود از حرارت محبت به ائمه در قلوب مومنین آن هم به وسعت قرن ها، یک جنبه سیاسی هم داشت که عبارت بود از برائت از دشمنان اسلام که مثلی لا یبایع  مثله و این همان نبرد حق علیه باطل است که در قدم به قدم کربلا تکرار شده است. و الحمد لله این جنبه از کربلا هم متوقف در یک زمان نبوده تا بخواهد صرف یک حادثه تلخ برای جهان و ملکوت باشد. 

ریشه ولایت و تولی، تبری است و اگر دقت کنید مشکل عمده اهل دنیا و حکومت داران در مقابل ائمه همین بود وگرنه کسی مثل معاویه و یزید هم بر فضل علمی آن ها اذعان داشتند و با شنیدن مدح آن ها اشک از چشمانشان جاری می شد. منتها مشکل این بود که در اذهان مردم اولا تبری را کنار زدند و بعد کار را به جایی رساندند که می گفتند مگر علی نماز می خواند و یا در کربلا می گفتند نمازتان صحیح نیست و ما اجازه نماز خواندن به شما نمی دهیم و یا فردی از خوارج به حضرت امیر علیه السلام می گوید کافر چقدر فقه می داند. این ها همه نشانه از بین رفتن تبری و به دنبال آن تولی است.

اگر ملئت بطنوکم من الحرام و الشبهه می شود دلیل برای مقابل امام ایستادن به خاطر آن است که تولی را از دل بیرون می کند.

در این دوره و زمانه هم اگرچه حب به حضرت آقا مقام معظم رهبری زیاد است و جوانان بسیاری حب قلبی به او دارند لکن مشکل اصلی و عمده نشناختن شمر زمانه است در برابر این جبهه حق.

نشانه آن که می بینید هنوز تظاهرات و جشن های انقلاب شلوغ است و بعد از به هم ریختن اوضاع و رو شدن همه چیز مردم می فهمند که کار صورت گرفته اشتباه بوده است ولی خوشبختانه به خاطر همان تولی که موجود است نمی گویند ما دیگر پشت سر این آقا نمی ایستیم.

اگر جامعه این را می دانست هرگز محتاج آمریکا و انگلیس و غیره نمی شدیم...

  • ۲
  • ۰

تاراج می برند صنعت هسته ای را و نشسته ایم و نظاره می کنیم این قرار داد ننگین را. سال های بعد که در کتاب های تاریخی خواندن برجام چه بود و مفاد آن را توضیح دهید، فرزندانمان خواهند خواند و با اخم خواهند گفت مردم کجا بودند که این ثروت های ملی را مفت مفت از ایران خارج کرده اند؟ سال های بعد که این ها را خواندند انگشت تقصیر رو به ماست.

فقط یک لحظه را تصور کنید که آمریکایی ها نخواهند بعد از اقدامات ایران، عمل خاصی انجام دهند...آن موقع آیا واقعا ما چیزی را از دست نداده ایم؟ 

بخواهیم و نخواهیم برای ایندگان شده ایم سیاهی لشگر برای هیئت متوسلین به کدخدا

این ها هم که می دانند تاثیری چندان بر وضع مملکت نخواهد داشت پول هایی به بازار تزریق می کنند برای خروج از رکود، خروجی که موجب گرانی و تورم بیشتر می شود و خروجی توهمی و موقت و حد اکثر یک ساله. آنچه نزد کدخدا است فانی است و آنچه نزد خداست باقی.

این ها همه به خاطر فراموشی کربلای سیاسی در جامعه ماست  به خاطر فراموشی شمر زمانه و به خاطر فراموشی تبری که ریشه تولی است....

مسلمانان مسلمانی....

  • ۲
  • ۰

همه جا دست گل را به آب می دهند

کربلا دست گل

به خاک دادند...

  • ۳
  • ۰

هر گناه

یعنی اتصال به اولی و دومی

یعنی اتصال به دست ظالم

به صورتی و یا به خنجری...

  • ۲
  • ۰

قبلت را که گفتم

نعره شیطان خوب بلند شد

الحمد لله