خوشه

این جا قصه بر عکس است

یک اعتراض جمعی

دوشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۴، ۰۲:۵۲ ب.ظ

سید.م در وبلاگ فداک مطلبی رو نوشت برای دفع شبهاتی پیرامون بانوان محترم که به خاطر چند مطلب قبل در وبلاگ خود، توهمی پیش اومده بود.

این که مطلب چه بود و چه مضامینی داشت رو کار ندارم، مطلب کاملا مطابق با موازین اسلامی بود و آیات و روایات و عقلی که به فکر حفظ نوع نظام انسانی باشه و به فکر حفظ نظام شیعی باشد، اون رو تأیید می کرد.

نظرات متفاوتی از طرف افراد متفاوت نوشته شد که یا در حمایت بود و یا در اعتراض. یک اعتراض جمعی. بنده هم یکی دو نظر گذاشته بودم که نظر دوم ظاهرا خون برخی از بانوان محترم رو به جوش درآورده بود.

خطاب من به خانم ها نیست. خطاب من به هر مسلمانی است که این مطلب را مطالعه می کند.

بنده در انتهای مطلب نظری گذاشتم با این مضمون که اگر خانم ها واقعا سخن آقا رسول الله و کلام مقام معظم رهبری را قبول دارند، باید به خاطر رضای الهی مانع از کثرت تولد فرزند نشوند. هرچند درد زیادی را باید تحمل کنند، فشار زیادی را باید تحمل کنند. اما خداوندی که عادل است، اجر آن را هم در ازای تولد فرزند پاک شدن مادر قرار داده است. یعنی همان طور که فرزندش پاک و بی گناه دنیا می آید، خودش هم پاک و بی گناه می شود. این ذره از ثوابی است که خداوند برای این امر قرار داده است.

خوشنودی حضرت رسول و مباهات آقا رسول الله به کثرت امت خودشان هم که ذره ای دیگر از اجر و ثوابی است که برای این کثرت زاد و ولد گذاشته شده است. که بارها و بارها وقتی با دوستان این احادیث را مرور می کردیم، همگی غبطه می خوردیم به این همه اجر و ثوابی که برای این عمل قرار داده شده و مردان کاملا از آن محروم اند. ثوابی که مساوی با پیاده روی اربیعین حسینی است تا به کربلا برسیم و بعد فرشته ای خطاب به زائرین بگوید پاک شدی عملت را از سر بگیر.

عزیزی در نظرات وبلاگ بنده با نام "ترجیح میدم گنام باشم" برای بنده نوشت که:

اقای محتر وجناب محترم انگار شما فکر کردین هدف از خلقت خانم ها بچه اوردنه؟

وظیف ی خانوم ها این که تا2لا کمرخم کنند برای اقایون
://
وفقط براشون فرط وفرط بچه بیارن
واقعا خییییلی کوته فکرین 
واقعن
اشاره به کامنتی که در وبلاگ فدک گذاشتین میکنم

بنده عرض می کنم هرگز و هرگز چنین دیدی در بنده وجود نداشته و ندارد که هدف خلقت زن ها بچه آوردن باشد و نوکری مردها را انجام دهند و خیلی از امور دیگر که متأسفانه باید بگویم همه این ها را در جوامع غربی می بینید که "خانوم ها باید تا2لا کمرخم کنند برای اقایون" هرچند در ظاهر نگاه کنید آزادی می بینید، ولی کف روی آب است. زیر این کف ها تماما شهوترانی مردان است و نوکری زن ها. فتأمل
به تعبیر گمنام زن ها فرط و فرط بچه بیاورند ولی نه برای مرد و شوهرشان. برای رضای خدا و ثوابی که هست. اگر بنده هم گفتم که خانمی که نمی تواند بیشتر از یکی دو فرزند بیاورد و واقعا دغدغه حفظ جامعه شیعی از انقراض و پیری نسل دارد، خودش به همسرش پیشنهاد دهد که ازدواج مجددی انجام دهد. شوهر اگر عاقل باشد نگاه به خودش می کند که می تواند با حفظ تساوی بین همسران، همسر دوم بگیرد یا نه.
هدف چیز دیگری است. هدف این است که نظام شیعه حفظ شود. بنده ظاهر قضیه را که فرط و فرط بچه آوردن است "برای شوهر" نگاه نمی کنم. بنده دوردستی را می بینم که از سر خود خواهی ها و لج و لج بازی ها و مراعات عرف خانواده در تعداد فرزندان، نسلی از شیعه ایرانی نمانده جز تعدادی پیر و عصا به دست که با یک نعره شیطان، از هم فرو می ریزد و به قول سید.م "آن موقع باید بنشینیم تا مادری مادر شود و فرزندی روح الله" تا دوباره بسازیم ملتی که سی و چند سال است در برابر شیطان نعره ها می زند و شیطان مانده در این همه قدرت

ببخشید که در صفحه اول منتشر می شود. باید در اصل در صفحه خط فکری نمایش داده می شد ولی...

نظرات (۵)

آقا خدا خیرت بده... کاش این تبدیل به یک موج می شد تو وبلاگ ها... نمی دونم، کمپینی، چالشی چیزی... خیلی خوبه ادامه دادنش... کاری هم نمی بره...
پاسخ:
یه بار توی وبلاگ من از این جور نظرا دادی چادری ها رو درست کردم، من رو بیخیال وقتش رو ندارم
 • بچه شیعه غدیر
 • کاملا حرفتون حقه!!
  تربیت اسلامی ممکنه سخت باشه اما وقتی ما به امر ولی بچه دار میشیم طبق گفته هاشونم بچه هامونو تربیت میکنیم...
  ایشالا همه مامانا و خانوما این دغدغه آقا (فرزند اوری)براشون دغدغه شه و دل مشغولی!!
  باافتخار لینک شدید

  پاسخ:
  تشکر از حضور و نظر و لینک...

  +

  فن تربیت رو هم به راحتی میشه فراگرفت و براحتی میشه پیاده سازی کرد...نکته مهمتری در تربیت دینی وجود داره که اون زمان بارداری مادره. یعنی رفتار های مادر در زمان بارداری تأثیر مستقیم بلکه بیشترین تأثیر رو بر روی فرزند میگذاره.

  نمی دونم ولی شاید توی همین وبلاگ کوچیک برای مباحث تربیت فرزند هم یه جایی باز کنم
 • بهارنارنج :)
 • بچه شیعه آورن فقط یک بخش کوچکی از تشکیل جامعه شیعی ست!
  تربیت  این فرزند شیعه خیلی خیلی خیلی مهم تر است

  یک بچه شیعه درست حسابی خیلی از پنج بچه شیعه درب و داغون ک حتما خودتان نمونه هایش را زیاد دیده اید بهتر است
  و 
  ب نظر من استقامت در برابر نعره شیطان ب سن و سال ربطی ندارد
  به اعتقادات است
  جامعه جوان سست عقیده هم با یک صدای  آرام شیطان از هم میپاشد
  لطفا تک بعدی ب این مسءله نگاه نکنید
  دغدغه فرزند پروری خیلی بزرگ تر از فرزند آوری ست!
  پاسخ:
  حرفتون صحیح ولی دغدغه فرزند پروری چیزی نیست که بخواد مانع از فرزند آوری بشه....

  استقامت نظامی در برابر نعره های شیطان چطور؟ اون موقعی که بیاد و یک شبانه روز بخواد مملکت رو بگیره اعتقاد به تنهایی فایده ای نداره... فتأمل
  سلام علیکم.

  نوشته و نظریات خوب و منطقی داشتین .بنده هم با شما موافقم و البته اولین باره اومدم وبتون.

   اگر مقدوره زن دوم گرفتن رو از نوشتتون حذف کنید درسته حرفتون منطقی وبجاست  اما بدونید خانومها واقعا حساس هستند حتی اگر منطقی باشن که اونم خیلی کم . به ندرت پیش میاد حرف از زن دوم زدن رو بپذیرند ،اینو هم برای این گفتم که جذابیت مطلبتون برای خانوم ها بالا بره.موفق باشین.
  یاعلی
  پاسخ:
  علیکم السلام
  ممنون از حضورتون

  در مورد پیشنهادتون هم باید عرض کنم که اصلا کل بحث سر همین زن دوم بود که برای راستی آزمایی بانویی بود که ادعا می کرد هم حرف رهبری رو قبول دارد و هم قائل بود که نمی شود زیاد بچه آورد

  +
  خانم ها منطقی هم زیاد پیدا میشن:)

  +
  من خودم شخصا با گرفتن زن دوم خیلی موافق نیستم-با توجه به شرایط شخص خودم می گم- ولی اگر خانمی ادعای این چنینی داره بسم الله..

  مسئله قابل تاملیه!
  خیلی سخته نظردادن...
  منم یک زنم وآرزوم مادر شدنه
  اماقبل اینجور تبلیغ هاباید تفکر جامعه درباره خیلی چیزهاعوض بشه!
  مثلا درباره ازدواج موقت
  کتاب حقوق زنان شهیدمطهری رو بخونید!
  وغیره وغیره....
  اینه که تو دعای عهد میگیم: مُجَدِّدا لِمَا عُطِّلَ مِنْ أَحْکَامِ کِتَابِکَ
  پاسخ:
  واقعا باید در موردش فکر کرد و دید که صلاح یک جامعه و دین رو باید در نظر گرفت یا سختی خود رو که در ازای اون پاداش بسیاری به انسان داده میشه.
  مثلا بهشت زیر پای مادران است...